Сюди звертаються вагітні жінки з різними патологіями та отримують весь спектр послуг.
На Новий рік кількість пологів не стає більшою, народжують так само, як і в інші дні, зауважують акушери, повідомляє
РЕДПОСТ.
Народжують жінки в індивідуальній залі і після пологів перебувають в індивідуальній палаті. Частими стали сьогодні і партнерські пологи. Народжують жінки разом як з чоловіками, так і матусями чи сестрами. А сучасне обладнання центру дозволило врятувати під час російського вторгнення життя багатьом породіллям та немовлятам, говорить директорка медзакладу Світлана Коровай.
Цінно й те, що тут, в перинатальному центрі, жінка може в одному кабінеті отримати повний спектр послуг:
"Жінка отримує і кольпоскопію, і УЗД, і огляд. Також у нас є мамолог, який обстежує жінок. В цьому році було виявлено 35 раків у жінок. Це дуже велика цифра.
І лише завдяки вчасному обстеженню, наголошує лікарка, вдалось зберегти здоров'я багатьом жінкам" - розповідає Світлана Коровай, директорка КНП «Міський перинатальний центр» ХМР.
Про неонатальний корпус у Харківському перинатальному центрі знають всі. Бо саме тут вихожують недоношених малят та з різними вадами.
"Відділення обладнане найсучаснішими апаратами штучної вентиляції легенів, найсучаснішими моніторами. Це допомагає нам виходжувати діток вагою від п'ятиста грамів і вище. Відділення розраховане на 12 ліжок, повністю оснащених найсучаснішою апаратурою. Ми можемо приймати дітей всіх, які народилися в місті Харкові, а також з регіонів" - розповідає Олена Калуцька, завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей.
Лікарка зауважує, що в Харківському перинатальному центрі показники виживання новонароджених з супутніми патологіями дорівнюють європейським показникам, і відповідають всім стандартам сучасної медицини.
Після пологів ще впродовж року лікарі спостерігають за своїми маленькими пацієнтами - консультують, підтримують лікуванням, і якщо необхідно, проводять реабілітацію.
"У нас займаються дітки, в яких була неврологічна патологія при народженні, які перенесли ішемію головного мозку. Також займаються з недоношеними, екстремально незрілими дітками. Кожній дитині розробляється індивідуальний курс занять" - розповідає Софія Чулєєва, лікар-реабілітолог.
Керівниця перинатального центру також зауважує, що з перших днів вторгнення на своїх робочих місцях залишились всі працівники - і вже в укритті продовжували допомагати народжувати жінкам. Центр не раз перебував під обстрілами, згадує Світлана Михайлівна, має пошкодження. З міркувань безпеки і сьогодні деякі приміщення центру залишаються зачиненими.
"Але ж це нас не зламало. Ми продовжували свою роботу. І слава Богу, ніхто в нас не загинув. Під час як раз цих дій в нас не померла ні одна дитина. Це дуже нас радує" - говорить директорка медзакладу Світлана Коровай.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram