
Фото: Василь Голосний /
РЕДПОСТ
"У цьому році ми, як і завжди, відкривали збір на теплі речі, які є в харків'ян і загалом небайдужих українців - у притулку вони можуть дуже допомогти, тому що в сезон холодів цими речами ми утеплюємо вольєри на щоденній основі для того, щоб хвостикам було тепліше перезимувати в притулку в такі сильні холоди. І ми зовсім випадково згадали, що український бренд Phenomena пропонували свою допомогу в якості пошиття устілок, вольєрів та іншого. Ми запропонували їм приїхати до нас в притулок, взяти мірки в собачок і спробували зробити якийсь аналог людського светра для песиків" - розповідає Марія Куценко, речниця КП "Центр поводження з тваринами".
Вже незабаром ідея втілилась в життя і сотня теплих светриків та попон для короткошерстих собак знайшла своїх власників. Саме вбрання вдалося зробити універсальним, воно підходить для тварин різних розмірів. Це особливо важливо, адже нині у притулку — сотні собак, і кожній потрібне тепло.
Та светри — лише невелика частина куди масштабнішої роботи. Війна, сильні морози й блекаути ускладнюють утримання та належний догляд за тваринами. Однак комунальники щодня продовжують дбати про хвостиків.
"На даний момент, звісно, нам дуже важко, тому що в таких умовах утримання тварин набагато складніше. Починаючи від прибирання вольєрів, закінчуючи підтриманням здоров'я наших тваринок. Але ми дійсно підготувалися до цього, ми маємо адаптивні, тобто резервні варіанти опалення. В нас є котельні, які ми самі при відключенні або відсутності теплоенергії можемо заправляти спеціальними палетами, і таким чином хвостики наші не мерзнуть. Так само ми маємо генератор, який нам передали волонтери ще в минулому році. І виключно через отаку допомогу і своєчасну підготовку наш притулок, незважаючи на блекаути, відключення, може продовжувати рятувати життя хвостиків" - розповідає Марія Куценко.
Сьогодні у притулку — майже п’ятсот врятованих життів: близько чотирьохсот собак і сотня котів. Усі вони вакциновані, стерилізовані й готові до знайомства з новими господарями. На підприємстві кажуть — робимо усе, аби тварини не просто пережили зиму, а дочекалися своїх людей у безпеці та теплі.