Ігор Терехов закликав уряд створити підземні простори у вишах Харкова

Мер Харкова Ігор Терехов зустрівся з абітурієнтами, студентами та викладачами ХНПУ імені Г. С. Сковороди.
Ігор Терехов закликав уряд створити підземні простори у вишах Харкова
Мер Харкова Ігор Терехов заявив про гостру необхідність будівництва безпечних підземних просторів для відновлення очного навчання студентів у закладах вищої освіти міста, передає РЕДПОСТ.
 
Під час зустрічі з абітурієнтами, студентами та викладацьким складом Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди очільник міста зазначив, що міська влада давно готова сприяти реалізації цього проєкту, однак рішення щодо державного фінансування досі чекає на ухвалення.
 

Готовність міста та роль держави

Ігор Терехов наголосив, що муніципалітет бере на себе всі організаційні та інфраструктурні завдання, проте сам проєкт потребує централізованого фінансування:
 
  • З боку Харкова: місто готове безкоштовно надати земельні ділянки, забезпечити підведення необхідних інженерних комунікацій та підготувати території під будівництво;
  • З боку держави: очікується фінансування безпосереднього зведення безпечних підземних об'єктів.
За словами мера, реалізація цього кроку матиме стратегічний ефект для всього регіону:
 
  • Дасть можливість повернути студентську молодь до Харкова та зберегти професорсько-викладацький склад;
  • Стимулюватиме створення нових робочих місць й підтримку місцевого бізнесу.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram

«Зараз сформований новий уряд, і ми маємо знову повернутися до цього питання», — підкреслив Ігор Терехов.
 

Спільна ініціатива прифронтових громад

Харківський міський голова повідомив, що місто не обмежуватиметься поодинокими запитами.
 
Найближчим часом Харків спільно з Асоціацією прифронтових міст та громад ініціює серію офіційних звернень до центральних органів виконавчої влади України, аби поновити роботу над проєктами створення підземних навчальних просторів для вітчизняних ЗВО у прифронтових областях.
 
Нагадаємо, раніше РЕДПОСТ писав, що мер Харкова Ігор Терехов зустрівся з заступницею Посла ФРН Катрін Бухгольц.
 
Следите за последними новостями Редпост в Google Новости