Як повідомляє
РЕДПОСТ, 25 провідних українських банків (серед яких «ПриватБанк», «Укргазбанк», «ПУМБ» та «Новапей»)
підписали меморандум, спрямований на посилення фінансового контролю.
Етапи впровадження та нові ліміти
Обмеження вводитимуться поступово, починаючи з осені 2026 року.
Етап І (з 1 вересня 2026 року):
-
ФОП 1-ї групи: ліміт до 600 тис. грн на місяць.
-
ФОП 2-ї та 3-ї груп: ліміт до 3 млн грн на місяць.
Етап ІІ (з 1 грудня 2026 року) — посилення обмежень:
-
ФОП 1-ї групи: ліміт знижується до 400 тис. грн на місяць.
-
ФОП 2–3-ї груп: ліміт знижується до 1 млн грн на місяць.
Кого це стосується насамперед?
-
ФОП, які лише розпочали діяльність.
-
рахунки, за якими тривалий час не було руху коштів, але які раптово активізувалися.
-
компанії, чиї операції мають ознаки нетипових або підозрілих з точки зору фінмоніторингу.
Мета нововведень
Банківська спільнота прагне мінімізувати використання ФОП у схемах з «обналу» та використання так званих «дропів» (підставних осіб). Це частина загальної стратегії з детінізації економіки та приведення українського банківського сектору до стандартів ЄС.