Як повідомляє
РЕДПОСТ, у межах чергового обміну додому повернулися 193 українські воїни, бійці
-
Збройних Сил,
-
Нацгвардії,
-
прикордонники,
-
поліцейські
-
фахівці Державної спеціальної служби транспорту.
Вони боронили Україну на найгарячіших напрямках фронту.
Особливості цього обміну:
-
Вдалося визволити хлопців 2000-х років народження, які опинилися в полоні на початку свого бойового шляху.
-
Попри складність переговорів, додому повернулися військові з важкими пораненнями, які потребують негайної реабілітації.
-
Серед звільнених є ті, проти кого РФ незаконно відкрила «кримінальні справи», намагаючись засудити за захист власної землі.
Порушення міжнародного права:
Більшість воїнів незаконно утримували на території Чечні. Це є грубим порушенням Женевських конвенцій, оскільки полонені мають утримуватися у спеціально відведених таборах під наглядом міжнародних організацій, а не у віддалених регіонах із сумнівними правовими нормами.
«Ми пам’ятаємо про кожного і кожну, хто ще в полоні. Робота триває щодня, щоб усі наші люди повернулися до своїх рідних», — підкреслив Володимир Зеленський.
Зараз воїни проходять першочерговий медичний огляд та починають шлях реабілітації.