Такий ліс в майбутньому краще витримує кліматичні зміни, буде більш стійкими до пожеж та розмноження різних хвороб і шкідників.
Навесні у лісництвах філії лісовідновлення та лісорозведення проведено на площі близько 800 га, де висаджено понад 6 млн штук сіянців деревних порід.
«На Харківщині лідирує Жовтневе надлісництво, де посаджено 183 га.
У пріоритеті весняної посадкової кампанії в області є відновлення лісів Ізюмського надлісництва. Саме ці території часто потерпають від ворожих обстрілів та в результаті - лісових пожеж, і зазнали суттєвих пошкоджень або знищення під час окупації у 2022 році. Не зважаючи на ризики, а це близькість до лінії фронту та часті обстріли, цієї весни на безпечних ділянках в Ізюмському надлісництві відновили 42,60 га лісу.
На Полтавщині найбільше лісу посаджено в Полтавському надлісництві - на площі 206 га та у Миргородському - 234,4 га.
Особливої уваги в області надали територіям, що постраждали від масштабної пожежі - у Малоперещепинському та Новосанжарському лісництвах. Тут протягом весняної посадкової кампанії вдалося відновити понад 90 га лісу на окремих ділянках площею до 1 га», - йдеться у повідомленні.
Висаджування лісу проводиться механізованим способом за допомогою трактора та лісосадильної машини. Це пришвидшує посадку та економить людський ресурс. У важкодоступних місцях використовують ручний метод посадки.