Придбання військових облігацій планують зробити обов'язковим

Відповідне питання підняв в українськму параменті Данило Гетманцев.
Придбання військових облігацій планують зробити обов'язковим
Як повідмляє РЕДПОСТ, Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що потрібно обговорити запровадження обов’язкової купівлі населенням військових облігацій.
 
При цьому він посилався на досвід Ізраїлю, який у 1970-х роках запровадив обов’язкові довгострокові військові позики - в обов’язковому порядку йшло 7% від оподатковуваного доходу.
 
«Чи зможе Україна реалізувати таку обов’язкову накопичувальну систему (виключно на воєнний час та виключно на фінансування сил безпеки та оборони) — це питання глибокої політичної, соціальної та професійної дискусії», — написав Гетьманцев.
 
Також він зазначив, що військовий збір, який вже існує в Україні, є іншим механізмом фінансування оборонних потреб. На його думку, Міністерство фінансів та НБУ могли б розробити індивідуальні плани для реалізації обов’язкової участі громадян у придбанні військових облігації. Гетьманцев хоче публічної дискусії.
 
Натомість адвокат Юрій Демченко категорично проти таких впроваджень, а також він навів низку своїх доводів, чому ідея провальна.
 
В країні воєнний стан, а у людей немає ні роботи, ні грошей! Віддавати 7% зі своєї зарплати, щоб купувати облігації призведе до бідності населення. Україна отримує великі гранти за кордону на держапарат. 
 
Він пропонує скоротит державні апарати, понизити зарплати депутатам, скоротити витрати Адміністрації Президента, які зараз більше ніж раніше, скасувати премії прокурорам, а також переглянути тисячі тендерів, які не потрібні у воєнний час і всі ці гроші перенаправити на армію.
 
"Згідно ст. 92 Конституції виключно законом встановлюється обмеження прав та встановлення обовʼязків для громадян! Отже, без закону – не можливо нікого зобовʼязати купувати облігації.
Адвокат також нагадав українцям, що у бюджет 2024 року було закладено 21,3 млрд грн на фонди оплати праці у державних відомствах. Це — без МВС, Міноборони, СБУ та прикордонників",  зазначив юрист. 
 
Нагадаємо, американський фінансист Джей Кук був першим, хто почав продавати облігації громадськості, звертаючись до почуття патріотизму громадян під час Громадянської війни США з 1862 по 1864 роки. Під час Першої Світової війни облігації застосовували Австро-Угорщина, Канада, Німеччина, Сполучене Королівство, а під час Другої Світової СРСР.
 
Читайте нас у FacebookTelegram та Instagram
 
Нагадаємо, раніше РЕДПОСТ писав, що загарбники скинули авіабомбу на передмістя Харкова та чотири рази атакували позиції ЗСУ.
 
Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
Материалы по теме