Чому США не дозволяють Україні бити вглиб Росії: пояснення воєнного експерта

Про це розповів офіцер британської військової розвідки у відставці Френк Ледвідж.
Чому США не дозволяють Україні бити вглиб Росії: пояснення воєнного експерта
Як повідомляє РЕДПОСТ, військовий експерт Френк Ледвідж звернув увагу, що американські ATACMS, ракети до HIMARS та MLRS й британсько-французькі Storm Shadow, які містять американські компоненти, обмежені за кількістю. Битанці мали в запасі близько 500 ракет Storm Shadow. 200 з них було передано Україні.
 
Читайте нас у FacebookTelegram та Instagram
 
"Неважливо, скільки їх використала Україна, — в будь-якому випадку, це невелике число", — зазначив Ледвідж. Він додав, що в Росії багато цілей, а британці мають залишити частину ракет собі.
 
«Питання в тому, чи достатньо цих ракет, щоб змінити ситуацію? Коли міжнародна коаліція завдала поразки Іраку під час війні в Перській затоці, ми мали вразили 40 тис. цілей. Коли ми перемогли Сербію (або напали на Сербію, адже сумнівно, що ми її перемогли) у 1999 році, в нас було 10 тис. цілей для ураження. По деяких із них (десь по кільком сотням) ми мали бити неодноразово. Росія ж набагато більша, ніж ці країни разом узяті. Тож аби завдати катастрофічних збитків російським ресурсам і з упевненістю знищити таку систему, вам потрібно багато сотень чи тисяч ракет», — пояснив військовий експерт.
 
Ледвідж підсумував, що кілька десятків чи сотень ракет, які має або отримає Україна, не створять стратегічної різниці, хоча й завдадуть чималої шкоди в радіусі своєї дії.
 
«Не забувайте, що росіяни випустили по Україні багато сотень крилатих ракет, і так і не домоглися її поразки. Тож не розумію, як це може вдатися Україні», — зазначив він.
 
Водночас британський екс-розвідник наголосив, що надання Україні дозволу бити далекобійними ракетами по Росії «призведе до певного роду помсти — не лише Україні, але й Заходу».
 
«Оскільки адміністрація Байдена не хоче, щоб Америка постраждала від будь-якої російської помсти — нехай вона буде й не ядерною, а зачіпатиме кібернетичний чи космічний простір, чи виллється у підривну діяльність іншого характеру, в цьому, звичайно, звинуватять адміністрацію. Ось чому ви не отримуєте дозвіл від США вражати західною зброєю цілі в РФ», — підсумував Ледвідж.
 
Нагадаємо, раніше РЕДПОСТ писав, у МВФ надали прогноз, коли закінчиться війна в Україні. Він гірший, ніж у літку 2024 року.
 
 
Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
Материалы по теме