Як повідомляє
РЕДПОСТ, Міноборони за допомогою Реєстру військовозобов'язаних
сформувало 70 тисяч повісток, які відправлені Укрпошті для оповіщення військовозобов'язаних громадян.
Повідомляють джерела Ukrainian Military Pages у цих відомствах. Сформовані реєстром повістки підписані електронними підписами начальників ТЦК та мають QR-код, який при бажанні можна перевірити за допомогою камери смартфона і застосунку «Резерв+».
Але повістки формуються в тому числі й на військовозобов'язаних з оформленим бронюванням чи відстрочкою, а також на тих, хто згідно з цим же реєстром вже призваний на військову службу. Наразі не відомо як працює механізм відбору повісток, але раніше заявлялось, що це може бути принцип «лотереї» — так званий «рандомайзер», який випадково обиратиме серед військовозобов'язаних, які відповідають вимогам мобілізації.
Сама форма повістки з QR-кодом, замість печатки ТЦК і підпису його начальника, була офіційно запроваджена урядовою постановою № 951 від 16 серпня 2024 року. Перші такі повістки були отримані Укрпоштою для доставлення громадянам 17-18 вересня.
Урядом виділено Міноборони 71,8 млн грн на розсилку поштою 900 000 повісток до кінця року. Друк однієї повістки на ДП «Поліграфкомбінат «Україна» з описом вкладення, конвертом з ярликом і повідомленням коштує 19,8 грн, а послуги Укрпошти по доставленню кожної повістки рекомендованим відправленням з врученням повідомленні обійдуться у 60 грн.
Така повістка вважається врученою у разі:
-
отримання поштового відправлення особою;
-
відмови отримати поштове відправлення;
-
відсутності особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
-
відсутності особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.
У разі неявки за повісткою передбачена адміністративна відповідальність згідно зі ст. 210-1 КУпАП, при цьому порушників до ТЦК примусово доставлятиме поліція на підставі звернень відповідних ТЦК, в порядку визначеному статтями 259, 261 та 262 КУпАП.
У випадку не можливості доставити порушників до ТЦК, їх через суд позбавлятимуть права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимог територіальних центрів комплектування Збройних Сил України.
Нагадаємо, що згідно з новелами у законодавстві, ТЦК може виносити постанову про штраф, без складання протоколу про адміністративне порушення.
До того ж Уряд удвічі — до 7 днів скоротив час на прибуття за повістками ТЦК, які розсилаються через Укрпошту, в обласних центрах і до 10 днів в інших населених пунктах.
Нагадаємо, раніше
РЕДПОСТ, наводив інформацію від голови «Укрпошти» Ігоря Смілянського щодо розсилка повісток .