Зростання цін: яким продуктам він загрожує і чому

Ситуацію роз'яснили експерти в ефірі телемарафону.
Зростання цін: яким продуктам він загрожує і чому
Як повідомляє РЕДПОСТ, за словами члена економічного дискусійного клубу Олега Пендзина в ефірі телемарафону
ціни на харчові продукти найближчим часом зростатимуть. Ціни на хліб, молоко і м'ясо до кінця 2022 року будуть рости. А ось сезонні овочі та фрукти будуть опускатися в ціні.
 
"Все, що сезонне, буде дешевшати. Однозначно овочі будуть дешевшати в порівнянні з минулим місяцем. Також здешевлення буде, напевно, і в першій декаді вересня", - підкреслив Пендзин.
 
Після відкриття українських портів, на думку експерта, можуть зрости ціни на популярні харчові продукти - зростання цін на хліб, молоко і м'ясо.
 
В цілому до кінця цього року варто очікувати підвищення цін на харчові продукти в середньому ще на 10-15%.
 
А ось керівник Асоціації "М'ясної галузі" Микола Бабенко пояснив, що ціни на м'ясну продукцію безпосередньо пов'язані з цінами на зернові - а це корм для тварин. Зернові зараз трохи впали в ціні й за логікою, ціни на м'ясо повинні були впасти.
 
Однак свинина в порівнянні з довоєнним часом зросла в ціні на 50%. І свинина є тим видом м'яса, який формує ціни на інші види м'яса.
 
Зараз ситуація склалася несприятлива для споживачів, бо з'явився дефіцит сировини - через дефіцит свиней. І саме це призвело до зростання цін.
 
Дефіцит у третьому кварталі склав вже 30-40%, а наприкінці року прогнозується дефіцит до 50%. А при підвищеному попиті, падінні пропозицій і девальвації гривні варто очікувати підвищення цін на свинину і сало.
 
До війни кілограм м'яса коштував близько 100 гривень, зараз цінники зросли вже до 150 гривень, і до кінця року ціна може ще зрости.
 
Також експерти відзначили, що ціни на помідори, томатну пасту і сік знижуватися не будуть, через те, що основна продукція йшла з південних областей країни. Але дефіциту очікувати не варто - частина цієї продукції буде замінюватися імпортом.
 
Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
Материалы по теме