
Великдень – одне з головних та улюблених свят християн: перемога життя над смертю, світла над пітьмою.
За багато років сформувалися відповідні церковно-обрядові та народні звичаї та традиції. Так, до Великодня пишуть писанки - яйця, декоровані традиційними символами та пофарбовані курячі варені яйця, печуть паску, а деякі, дотримуючись традицій, вишивають рушники та серветки, якими згодом покривають великодні кошики.
Цього дня кожен православний християнин має вітатись з іншими словами «Христос Воскрес!» і отримувати у відповідь підтвердження цих слів «Воістину воскрес!»
У Світле Христове Воскресіння особливо важливо не сумувати, не хмуритися і не сваритися з ближніми. Існує думка, що на Великдень не можна працювати, проте церква не забороняє у цей день працювати тим, хто через обставини перебуває на своєму робочому місці. Незважаючи на те, що строгих обмежень на роботу в Великдень немає, священнослужителі рекомендують відкласти домашні справи на другий день.
Існує велика кількість великодніх забав. Найбільш відома нам зараз – це гра в битки, коли діти, та й не тільки, вибирають великодні яйця та стукають ними одне про інше. Чиє розіб'ється, той і програв.
Весь наступний тиждень після Великодня називається Світлим і святкується як один день.
Насамперед, більшість прийме на Великдень пов'язані з частуваннями, які багато господинь традиційно готують до свята щороку. Хороша прикмета – зберегти залишки від великоднього столу. Залишки їжі закопували в землю на полях, щоб уберегти врожай від весняних заморозків та градобою. Також для багатого врожаю освяченою водою кропили розсаду.
Якщо хочеш бути красивою, у великодній ранок, після того розговіння, влий у таз води, в неї окунь освячену фарбу, покатай по мисці, а потім умийся цією водою і покатай фарбу по обличчю - це принесе красу, порятунок від шкірних хвороб.
А якщо бажаєш собі багатства, занури у воду до яйця золоті та срібні прикраси та монети.
Якщо незаміжня дівчина дуже хоче заміж, їй під час святкової заутрені треба тихенько прошепотіти: «Воскресіння Христове! Пішли мені нареченого холостого!»
Сьогодні відзначається день однієї з найдавніших та найскладніших мов у світі. День китайської мови заснований тоді ж, коли й дні інших офіційних мов ООН — 2010 року. Його встановили на згадку про Цан Цзе – засновника китайської писемності. За легендою, він був придворним історіографом міфічного імператора Хуан Ді та розробив набір піктограм, які згодом стали основою для ієрогліфів. Це дозволило відмовитися від вузликового листа.
Письмова китайська мова вважається однією з найскладніших у світі. Щоб висловити його багатство, використовується близько 80 тисяч ієрогліфів. Втім, навіть китайці не використать їх усі – для повсякденного побуту вистачає «всього лише» 3–5 тисяч символів.
Китайська - одна з найдавніших мов, що існують на планеті. Вона є державною мовою КНР, Тайваню та Сінгапуру. У деяких штатах США, зокрема, у Нью-Йорку, всі офіційні документи обов'язково перекладаються китайською мовою. Усього ж у світі на ньому говорять понад 1,3 мільярда людей. Величезна кількість носіїв мови стала причиною включення китайської до шести офіційних і робочих мов ООН.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять преподобного Теодора Трихіни.
Стіл на Федора було прийнято застеляти білою скатертиною, ставити хліб та сіль, а біля ікон запалювати свічку. Після цього вся родина сідала і молилася за врожай.
Що не можна робити:
За Юліанським календарем, 20 квітня православна церква вшановує пам’ять преподобного Георгія, митрополита Митіленського.
Наші предки вважали, що у цей час від глибокого сну у водоймах прокидаються русалки. Жінки йшли до берега і приносили гарний одяг, вважаючи його подарунком для русалок, які зможуть одягнутися і не замерзнути. За старих часів вірили, що так можна задобрити підступних істот і зробити їх більш прихильними до людей.
Крім того, наші пращури виходили ввечері на вулицю і загадували бажання під зоряним небом. Люди вірили, що загадане неодмінно здійсниться.
Що не можна робити:
В 1770 Джеймс Кук відкрив Новий Південний Уельс (Південно-Східна Австралія).
1841 – опубліковано перше історія літератури детективного оповідання – Еге. А. По «Вбивство надворі Морг».
1860 – народився Чарльз Гордон Кертіс, американський винахідник, який створив парову турбіну.
1865 - вперше оголошено про появу безпечних сірників.
1902 - у Парижі відкрилася виставка сучасного мистецтва, що дала назву стилю "арт нуво".
1935 – стараннями журналіста Уоррена Хілла, провідного шоу Your Lucky Strike Hit Parade, на американському радіо з'явився перший у світі хіт-парад.
1949 – народилася Джесіка Ленг, американська кіноактриса, володарка двох «Оскарів» (Тутсі, Мис Страху, Кінг-Конг, Весь цей джаз, Листоноша завжди дзвонить двічі).
1964 – народився Енді Серкіс, англійський актор. Відомий насамперед за роль Голлума у кіноепопеї «Володар кілець» (2001 – 2003), де його рухи та голос були використані при створенні комп'ютерного персонажа.
1968 - "Deep Purple" (у складі Джон Лорд, Річі Блекмор, Йєн Пейс, Род Еванс і Нік Семпер) вперше виступили з концертом у данському містечку Таструп. Перед концертом було придумано і назву нового гурту: згідно з легендою, так називалася улюблена пісня бабусі Блекмора.
1993 – утворився гурт Backstreet Boys.
2000 – у Броварах у житловий будинок влучила тактична ракета, загинули троє людей, п'ятеро були поранені.
2001 – вперше за всю історію британської поп-музики учасник "Бітлз" Пол Маккартні став мільярдером.
2010 – вибух нафтової платформи Deepwater Horizon у Мексиканській затоці біля узбережжя США, який переріс у техногенну катастрофу.
20 квітня 1786 року затверджено план міста Харкова. За цим проектом Харків мав представляти з себе місто з абсолютно прямими, правильними вулицями та кварталами. Тільки центральна частина міста обведена була фортечною стіною, інших укріплень не показано. У міжріччі (р.Харків – р.Лопань) проектується 46 кварталів, у Залопанській частині – 9, у Захарківській – 30. Усього – 85. Напрямок нинішньої Сумської позначено як дорогу з Білгорода.
за Новоюліанським календарем: Гаврило, Григорій, Микола, Олександр, Теодор, Федір.
за Юліанським календарем: Акуліна, Аркадій, Георгій (Єгор), Данило (Данило), Євдокія, Петро.