7 березня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

День подяки співробітникам в світі відзначається у першу п'ятницю березня, у 2025 році відзначатимуть 7 березня.

День подяки співробітникам

Вперше День подяки співробітникам відсвяткували у 1995 році, щоб привернути увагу роботодавців усіх галузей до визнання заслуг своїх співробітників.

* * *

Щороку 7 березня у всьому світі відзначають День народження телефону. Цього дня у 1876 році американський вчений Олександр Белл отримав патент на перший телефонний апарат, який був покращеною версією телеграфу.

Белл вперше представив своє винахід на Всесвітній виставці у Філадельфії. У 1881 році він привіз пристрій для передачі звуків на відстані на Міжнародну електричну виставку в Парижі. Телефон викликав великий інтерес: бажаючі випробувати перший телефон у дії вишикувалися в довгі черги до апарату. Після цієї виставки почалася тріумфальна ера телефону у всьому світі, і колеги Белла постійно вдосконалювали телефонні апарати та зв'язок.

Спочатку абонентів з'єднували телефоністки, але на початку ХХ століття з'явився комутатор. У наш час усі ці концепції є давно минулими, і телефон більше не прив'язаний до конкретного місця. Це стало можливим завдяки нескінченній праці дослідників.

Православні свята та прикмети дня

За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять священномучеників, що єпископствували в Херсонесі — Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія та інших.

Наші предки вірили, що від цього дня починає змінюватися зимовий сезон на весняний. Вже тане сніг, навколо дзюркотять струмочки води. Важливо попросити вибачення за всі свої гріхи, щоб уникнути спокус в майбутньому.

Що не можна робити:

  • з'ясовувати стосунки, сваритися;
  • думати про погане, інакше збудеться;
  • забувати про предків і своє минуле.

За Юліанським календарем, 7 березня православна церква вшановує пам’ять святого Маврикія, воєначальника з Апамії Сирійської, який постраждав за віру разом із сином Фотином та підлеглими йому 70 воїнами.

У Маврикіїв день розпочинали перші польові роботи. На зорані поля і грядки селяни вивозили гній, що накопичився за зиму.

Що не можна робити:

  • знищувати павуків, бо з дому піде благополуччя;
  • прибирати в домі, шити, в’язати та прасувати;
  • ходити у старому одязі;
  • запалювати свічки;
  • відправлятися у далеку подорож.

Також цього дня

У 321 році за указом римського імператора Костянтина неділя була оголошена вихідним днем.

1573 – Іван Федоров заснував у Львові першу друкарню.

1657 – французький король Людовік XIV забороняє продаж спиртного індіанцям Америки.

1824 – 12-річний Ференц Ліст уперше виступив із концертом у Парижі. Успіх був приголомшливим. Аркуш почав складати музику у вісім років, а з дев'яти він уже виступав з концертами на батьківщині, у Відні та Німеччині.

1875 – народився Моріс Равель, французький композитор («Болеро», «Дафніс та Хлоя», «Циганка, «Гра води»).

1908 - мер Цинциннаті, Марк Брейт, виступаючи перед міською радою, заявив, що "жінки фізично не здатні керувати автомобілем".

1924 – народився Кобо Абе (справжнє ім'я Абе Кіміфуса), японський письменник («Жінка в пісках»).

1932 – народився Володимир Дахно (пом. 2006), радянський та український художник-мультиплікатор, режисер, сценарист, творець серії мультфільмів про козаків.

1933 – в Атлантік-Сіті Чарльзом Дарроу було винайдено гру «Монополія».

1960 – народився Іван Лендл, американський тенісист чеського походження. Вісім разів вигравав турніри Великого Шолома, з них по три рази у США та у Франції.

1971 – народилася Рейчел Вайс, британська актриса («Мумія», «Відданий садівник», «Фонтан»).

1971 – народився Меттью Вон, британський режисер («Зоряний пил», «Люди Ікс: Перший клас», «Піпець»).

1973 – з конвейєра Харківського велозаводу зійшов 15-мільйонний велосипед.

1976 – у Музеї воскових постатей мадам Тюссо з'явився двійник Елтона Джона.

1992 – відбувся прем'єрний показ аніме-серіалу "Сейлор Мун".

1997 - журнал "Nature" повідомив, що вчені з Рослінського інституту в Единбурзі (Шотландія) відтворили ягня без участі статевих клітин барана. На світ з'явилася клонована вівця Доллі.

2003 – у Києві підписано «Протокол про створення Групи високого рівня» (ГВУ).

Іменини відзначають:

за Новоюліанським календарем: Анна, Антоніна, Василь, Еміль, Євген, Євдокія, Катерина, Ксенія, Лаврентій, Марія, Микола, Мотрона, Надія, Нестор, Ніл, Оксана, Омелян, Павло.

за Юліанським календарем: Андрій, Аріна, Афанасій, Варвара, Віктор, Володимир, Вольдемар, Єлизавета, Іван, Ірина, Йосип, Микола, Михайло, Парасковія, Сергій, Степан, Теодор, Федір, Пилип, Ян.

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
Материалы по теме