2 березня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

Щорічно у першу неділю березня відзначається Міжнародний день дитячого телебачення та радіомовлення.

Міжнародний день дитячого телебачення та радіомовлення

Усі провідні теле- та радіокомпанії світу надають ефір дітям та дитячим передачам – «налаштовуються на дитячу хвилю».

А своє професійне свято цього дня відзначають усі працівники, зайняті виробництвом дитячих телевізійних програм та радіопередач.

Цього дня діти, підлітки та молодь стають не лише слухачами та глядачами, вони активно беруть участь у процесі створення програми, у різноманітних мас-медійних заходах. Усім надається можливість розповісти про свої мрії, бажання, а також обмінятися іншою насущною інформацією з однолітками не лише у своїй країні, а й у будь-якому куточку світу.

* * *

Щорічно 2 березня відзначається Міжнародний день сірника – однієї з незамінних речей та найважливіших елементів людського життя.

Сірники протягом багатьох десятиліть та й сьогодні продовжують відігравати не останню роль у нашому повсякденному побуті, як зручний та дешевий спосіб добування вогню.

Саме слово «сірник» походить від російського слова «спиця», що означає предмет із загостреним кінцем. Різновидів та розмірів сірників багато, але найпоширеніші у використанні залишаються саме кухонні сірники.

Крім звичайних (побутових) сірників, виготовляються спеціальні. Наприклад, мисливські (чи штормові) – вони горять вітром і навіть під дощем; термічні (що дають при горінні вищу температуру, отже, і більше тепла); сигнальні (з кольоровим полум'ям); сигаретні (для розкурювання сигар); камінні (дуже довгі сірники, щоб запалювати каміни) та інші. І є навіть декоративні (в основному для колекціонерів), що випускаються обмеженим тиражем з різними малюнками на коробках (подібно до поштових марок).

Слід зазначити, що сірники за всю свою багату історію, крім свого основного призначення, використовуються дуже різноманітно. Ось лише кілька прикладів – замість рахункових паличок для навчання дітей, як умовна грошова одиниця при різних карткових та інших іграх, для виготовлення сірникових будиночків та інших споруд, для жеребкування, для різних логічних ігор, як зубочистки та основи для ватної палички, як реквізит для фокусів…

* * *

2 березня кожного року відзначається Всесвітній день психічного здоров’я підлітків – нова подія, яка з’явилась у 2020 році за ініціативи американського бренду молодіжного одягу Hollister. Компанія створила проєкт, котрий полягає в допомозі різноманітним організаціям, діяльність яких пов’язана з психічною рівновагою підлітків. Ініціатива була підтримана Міжнародною асоціацією із запобігання самогубствам (IASP) і підтримується багатьма організаціями та особистостями в усьому світі.

Вчені довели, що сучасне покоління тінейджерів має найгірше психічне здоров’я, проте більша частина підлітків намагається вести здоровий спосіб життя.

Для сучасних українських підлітків тема психічного здоров’я найбільше обтяжена травмами, що спричинила війна. Це треба враховувати тим, хто поруч з підлітком, системі охорони здоров’я, системі освіти. Побудова системи реабілітації та підтримки дітей у цей складний час та у майбутньому має бути пріоритетом на державному рівні в усіх сферах життєдіяльності.

Крім того, сучасні підлітки хочуть змінювати наш світ на краще, тому ми повинні їм допомогти, зміцнивши їхнє психічне здоров’я.

* * *

Міжнародний день порятунку котів відзначається 2 березня. Цей день був започаткований для підвищення обізнаності про проблему безпритульних котів, а також для підтримки ініціатив, спрямованих на збереження їхнього життя та поліпшення умов існування. Враховуючи, що коти є одними з найпопулярніших домашніх тварин, у світі існує велика кількість організацій та волонтерських груп, які займаються допомогою безпритульним тваринам, лікуванням, стерилізацією та пошуком нових господарів для котів.

Цей день є хорошою нагодою для кожного подумати про допомогу котам і, можливо, дати домівку безпритульному вихованцю, або ж підтримати організації, що займаються допомогою тваринам.

Православні свята та прикмети дня

За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують памʼять священномученика Феодота, святителя Йова, митрополита Київського і всієї Русі.

У наших пращурів вистачало турбот в цей період. Вони обов'язково йшли перевіряти сад, струшували з гілок сніг, прибирали ріща. На подвір'ї та в хаті також вистачало роботи. Чоловіки йшли заготовляти дрова, полювали, а жінки в цей час наводили лад в будинку.

Що не можна робити:

  • голосно сміятися – це наведе на оселю злидні;
  • розважатися, влаштовувати застілля;
  • погана прикмета – розпалити у будинку вогонь.

За Юліанським календарем, 2 березня православна церква вшановує пам’ять великомученика Феодора Тірона.

В давнину дівчата влаштовували незвичайні ворожіння. Виходячи на вулицю, придивлялись, кого зустрінуть першим. Якщо назустріч йшла жінка — то цьогоріч варто чекати заміжжя.

Що не можна робити;

  • влаштовувати пишні застілля;
  • відмовляти у милостині;
  • Шити та в’язати.

Також цього дня

У 1699 році французький дослідник С. д'Ібервіль відкрив гирло річки Міссісіпі.

1791 року у Франції запровадили нову систему зв'язку – семафор. Спочатку семафором називали як сигнальний пристрій, а й спосіб передачі повідомлень.

1859 – народився Шолом-Алейхем (справжнє ім'я Соломон (Шолом) Наумович (Нохумович) Рабінович), єврейський письменник, класик літератури на ідиші.

1933 – у Нью-Йорку відбулася прем'єра фільму «Кінг Конг».

1943 – сталася Корюківська трагедія: масове вбивство 6700 мирних жителів Корюківки в Україні, здійснене німецькими нацистами під час Другої світової війни. За кількістю жертв це наймасштабніший злочин нацистів як на території СРСР, так і в Європі.

1962 – народився Джон Бон Джові, американський рок-музикант.

1964 – «Бітлз» розпочали зйомки свого першого фільму «A Hard Day's Night».

1967 – відбулася 9-та церемонія вручення «Греммі». Записом року стала пісня Френка Сінатри "Stangers in the Night" з альбому, що без помилкової скромності називався "Sinatra, a Man and His Music". Серед номінантів були Джон Леннон та Пол Маккартні з піснею «Michelle».

1968 – народився Деніел Крейг, голлівудська зірка британського походження, виконавець ролі агента 007 Джеймса Бонда.

1969 – перший випробувальний політ французького надзвукового пасажирського літака "Конкорд".

1973 - через неминучість валютної кризи закриваються всі європейські валютні ринки (до 19 березня).

1977 – народився Кріс Мартін, англійський музикант – фронтмен, вокаліст та клавішник гурту Coldplay.

1983 – у Великобританії компанії Philips, Sony та Polygram продемонстрували перший компакт-диск та СD-програвач. Діаметр компак-диску складав 12 сантиметрів. На ньому було записано Дев'яту симфонію Бетховена. Тривалість запису, виконаного лазером і зчитується також лазерним програвачем, становила 74 хвилини. На той час це було справжньою сенсацією. До рядових користувачів CD дійшли куди пізніше, а як штатний пристрій на персональних комп'ютерах вони з'явилися тільки в середині 1990-х років.

1993 – засновано Академію медичних наук України.

2000 – народилося найменше немовля у світі – кореянка Чай Джі. Вона важила 468 г.

2022 – близько двохсот лауреатів Нобелівської премії у різних галузях підписуються під відкритим листом на підтримку українського народу та вільної незалежної української держави перед обличчям російської агресії.

Іменини відзначають

за Новоюліанським календарем: Арсеній, Богдан, Йосип, Микола, Сава, Федот.

за Юліанським календарем: Ганна, Маріанна, Марія, Микола, Михайло, Павло, Порфирій, Роман, Теодор, Федір.

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
Материалы по теме