1 лютого: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

1 лютого відзначається Міжнародний день десерту.

Міжнародний день десерту

Десерти є практично у всіх кухнях світу, мають свою історію, поява деяких навіть обросла легендами, а інших – пов'язана з іменами знаменитих історичних особистостей.

Популярність смачних страв, які називають десертами, дійшла до того, що серед неофіційних свят почали з'являтися дні, присвячені тому чи іншому десерту – наприклад, День торта, День Нутелли, День ескімо, День морквяного торта, День тістечок, День шоколаду і т.д.

Нарешті, з'явився Міжнародний день десерту, що об'єднує всі ці свята. Він також має неофіційний характер і поширюється переважно завдяки шанувальникам та мережі Інтернет. Щоправда, досі серед любителів солодкого не сформувалася спільна думка щодо того, коли ж відзначатиме це свято. Хтось бореться за зустріч його 12 листопада, хтось – 1 лютого. Поява другої дати очевидно пов'язана з неймовірною популярністю десерту кейк-поп, створеного в США за участю блогера і кондитера Енджі Дадлі, який отримав у 2008 році широке поширення та визнання.

Православні свята та прикмети дня

За Новоюліанським календарем, на який Православна церква України перейшла 1 вересня 2023 року, сьогодні українські віряни вшановують памʼять святих безсрібників мучеників Кіра та Іоанна, а з ними мучениці Афанасії і дочок її Феодотії, Феоктисти та Євдоксії.

За Юліанським календарем, 31 січня православна церква вшановує пам’ять святителів Афанасія та Кирила, архієпископів Олександрійських.

За Новоюліанським календарем українські віряни вшановують пам'ять святого мученика Трифона. Вважалося, що у цей день можна заговорити мишей і якщо пощастить, зовсім вигнати їх із села. А дівчата молилися святому Трифону за добрих наречених, оскільки попереду масляні гуляння та період весіль. По погоді цього дня судили про погоду до кінця зими: «Який Трифон, такі й дні лютого, що залишилися».

За Юліанським календарем, 1 лютого день пам'яті преподобного Макарія Великого. Якщо на Макарія погода стояла ясна або траплялася крапель, то чекали ранньої весни: «Коли крапель — навесні ранню вір». А от якщо увечері на небі було багато зірок, то зима ще довго обіцяла протриматись. Якщо на Макарія кружляла хуртовина, то вірили, що ще довго буде хмарна погода.

Також цього дня

У 1709 році на безлюдному острові архіпелагу Хуан Фернандес в Тихому океані знайдений матрос Олександр Селкирк, який став прообразом Робінзона Крузо.

1814 – у день публікації було продано 10 000 екземплярів «Корсара» лорда Байрона. І світ дізнався про «платинові» тиражі.

1857 – народився Володимир Бехтерєв – один із найвидатніших психіатрів та невропатологів. 1907 року Бехтерєву було присвоєно звання почесного професора Харківського університету.

1865 – президент США Авраам Лінкольн підписав резолюцію конгресу про внесення до Конституції США 13-ї поправки про скасування рабства. Цього дня відзначається Національний день свободи у США.

1891 - Курсько-Харківсько-Азовська залізниця прийнята до казни (викуплена у акціонерів і стає державною). Першим начальником дороги після її переходу до скарбниці став дійсний статський радник інженер шляхів сполучення Н.В. Васильєв.

1901 – народився Кларк Гейбл, американський актор.

1929 – у Лос-Анджелесі відбулася світова прем'єра першого кіномюзиклу – «Бродвейська мелодія».

1954 - відбулася прем'єра першої телевізійної "мильної опери" - "Secret Storm".

1965 – народився Брендон Лі, американський актор, майстер східних єдиноборств (трагічно загинув «на виробництві»: на зйомках фільму «Ворон» 1993 року).

1967 – народилася Мег Кебот, американська письменниця, автор дитячих та любовних романів, за одним із яких, «Щоденник принцеси», студією Уолта Діснея поставлено однойменний фільм.

1973 - вперше за свою історію Лондонська фондова біржа допустила до торгів брокерів-жінок.

1992 – підписано російсько-американську декларацію про завершення холодної війни.

1994 – набули чинності Шенгенські угоди, підписані країнами ЄС та що передбачають запровадження повної свободи переміщення громадян між державами-учасницями Європейського союзу.

2003 – під час заходу на посадку на космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) вибухнув американський шатл «Колумбія». Загинули усі сім членів екіпажу, зокрема перший ізраїльський космонавт Ілан Рамон.

2010 – 44 дні прокату знадобилося фантастичному блокбастеру Джеймса Камерона «Аватар», знятому у форматі 3-D, щоб зібрати у світовому прокаті понад 2 млрд. доларів. Фільм став першим в історії перетнув 2-мільярдну планку.

2024 – внаслідок спецоперації ГУР МО знищено ракетний корабель «івановєц» чорноморського флоту рф, орієнтовна вартість якого $60-70 мільйонів.

2024 – Європейський Союз офіційно схвалив пакет фінансової допомоги на 50 мільярдів євро та продовжив розвивати відносини з Україною.

Іменини відзначають:

за Новоюліанським календарем: Василь, Вендиміан, Гаврило, Давид, Микола, Петро, Тимофій, Трифон.

за Юліанським календарем: Антон, Арсеній, Єфрасинія, Юхим, Макар, Марк, Микола, Петро, Сава, Федір.

 

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
Материалы по теме