
Дата з’явилася на честь річниці першої публікації Чарльза Дарвіна «Про походження видів». Саме 24 листопада 1859 року публікація побачила світ і викликала справжній ажіотаж.
Відповідно до теорії Дарвіна, еволюція — це зміна спадкових характеристик біологічних популяцій протягом наступних поколінь. Передбачається, що у результаті кожна жива істота може простежити своє походження від бактерії, яка жила мільярди років тому. Англійському натуралісту знадобилося 20 років, щоб пояснити процес еволюції.
Досі думки Дарвіна є лише теорією. Це не факт чи науковий закон. Еволюція ненаукова, тому що вона не піддається серйозній науковій перевірці. Вона заявляє про події, які не спостерігалися у лабораторних умовах і ніколи не можуть бути відтворені. Еволюція неспроможна пояснити виникнення життя Землі.
* * *
У день народження Дейла Карнегі відзначається День друзів, або дослівно День завоювання друзів та впливу на людей.
Це свято відзначається переважно у США та є маркетинговим ходом для книгорозповсюджувачів. Цього дня у всіх книгарнях по всій території Америки виставляють книги Карнегі, які саме цього дня, 24 листопада, розкуповуються особливо добре.
Відомий у всьому світі американський психолог і педагог Дейл Карнегі, який стояв біля витоків створення теорії спілкування, випустив 1936 року книгу під назвою «Як завойовувати друзів і впливати на людей». Книга відразу стала бестселером, і ще за життя автора було продано понад 5 млн екземплярів.
Посібник є ефективним керівництвом до розвитку навичок ділового спілкування та впливу на оточуючих людей при прийнятті рішень. Довгий час у США ця книга була настільною допомогою та була включена в обов'язковий перелік книг у школах. Її розбирали глава за главою, тоді як її автор зумів навчити понад 15000 фахівців та бізнесменів, серед яких є й нині відомі люди.
Крім його роботи «Як завойовувати друзів і впливати на людей», Карнегі є автором таких бестселерів як: «Як перестати турбуватися і почати жити», «Як виробити впевненість у собі та впливати на людей, виступаючи публічно», а також «Ораторське мистецтво та надання впливу на ділових партнерів».
За Новоюліанським календарем, на який Православна церква України перейшла 1 вересня 2023 року, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять пам’ять святої великомучениці Катерини, святого великомученика Меркурія.
Катеринин день вважається щасливим для молодят. За давніми віруваннями, закохані для міцного і щасливого шлюбу повинні провести день разом.
Дівчата займалися рукоділлям - шили собі придане до майбутнього весілля. Це народне свято вважається дуже вдалим для будь-якого шиття і вишивання.
Що не можна робити:
За Юліанським календарем, 24 листопада православна церква вшановує пам’ять візантійського ченця Феодора Студіта, який жив у VIII-IX століттях.
Цей день вважався одним із визначних днів у визначенні зимової погоди – який день, така і зима буде. Якщо день Федора Студита був теплим, то зима буде теплою, якщо ж холодна, то і вся зима буде холодною.
За Федором судили і про майбутній урожай ягід та грибів. Якщо на небі було багато зірок, то до літа можна було запасати кошики. Щоб прикмета збулася, обов'язково заварювали чай із сушеними ягодами — малиною, суницею, чорницею.
Господині переглядали посуд і без жалю розлучалися з тріснутим посудом. Вважалося, що разом з нею з дому піде бідність.
Цього вечора прийнято було гадати на судженого. Незаміжні дівчата брали голівку часнику, очищали та перераховували зубчики. Якщо кількість була парною, то весілля відбудеться у найближчий рік, якщо ні — то пропозиції руки та серця чекати не варто.
Що не можна робити:
У 1864 році народився Анрі де Тулуз-Лотрек, французький живописець, постімпресіоніст, майстер графіки та рекламного плакату.
1874 – американець Джозеф Глідден отримав патент на колючий дріт. ХХ століття викликає міцну асоціацію колючого дроту з війнами, концтаборами, зонами, а спочатку винахід носив суто мирний характер – призначався для огородження коров'ячих пасовищ.
1903 – американець Клайд Колман запатентував електричний автомобільний стартер.
1954 – народився Емір Кустуріца, сербський режисер боснійського походження («Чи пам'ятаєш Доллі Белл?», «Час циган», «Чорна кішка, білий кіт», «Життя як диво», «Заповіт»). Окрім роботи в кіно, Кустуріца відомий як учасник рок-гурту The No Smoking Orchestra.
1956 – ухвала ЦК КПРС про відновлення національних автономій калмиків, карачаївців, балкарців, чеченців та інгушів.
1972 – у Ризі у Палаці спорту «Даугава» розпочався перший відкритий чемпіонат Європи з самбо. До столиці Латвії з'їхалися борці Болгарії, Великобританії, Іспанії, СРСР, Югославії, Ірану, Монголії та Японії.
1972 – народився Юрко Юрченко (справжнє ім'я – Юрій Нечистяк), український співак, композитор, лідер гурту «Юркеш».
1978 – народилася Кетрін Хайгл, американська актриса («Гола правда», «Життя, як воно є»).
1994 – в Україні розпочала свою діяльність місія ОБСЄ.
за Новоюліанським календарем: Антон, Афанасій, Віктор, Євген, Максим, Степан, Стефанія, Теодор, Тимофій, Федір, Яків.
за Юліанським календарем: Григорій, Євген, Катерина, Іван, Марк, Михайло, Олександр, Олексій.