
Народженням Організації Об'єднаних Націй вважається 24 жовтня 1945 року – цього дня 50 держав-засновників ратифікували договір про її створення. У 1972 році Асамблея ООН ухвалила відзначати у свій День ще дві події – Всесвітній день інформації про розвиток та Тиждень роззброєння.
* * *
24 жовтня у світі відзначають День інформації про розвиток. Дата з’явилася у 1972 році на черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН. Мета дня — привернути увагу суспільства до проблем розвитку та необхідності зміцнювати міжнародне співробітництво для їх вирішення.
24 жовтня у світі відзначають День інформації про розвиток. Дата з’явилася у 1972 році на черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН. Мета дня — привернути увагу суспільства до проблем розвитку та необхідності зміцнювати міжнародне співробітництво для їх вирішення.
У 1493 народився Парацельс (Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгейм), лікар і алхімік.
1804 – народився Вільгельм Вебер, німецький фізик, творець першого телеграфу.
1857 – випускники Кембриджу заснували у Шеффілді першу у світі футбольну команду.
1862 – народився Даніель Сваровскі, засновник австрійської кришталевої імперії Swarovski.
1882 – народився Імре Кальман, угорський композитор, автор популярних оперет: "Сільва", "Баядера", "Принцеса цирку", "Фіалка Монмартра" та інших.
1929 – Чорний четвер і початок Великої депресії.
1939 – вперше в продаж надійшли нейлонові панчохи (Вілмінгтон, штат Делавер), створивши ажіотажний попит серед покупців.
1941 – німецька армія увійшла до Харкова.
1945 – урочисто відкрито Організацію Об'єднаних Націй.
1947 – народився Кевін Клайн, американський актор, володар "Оскара" ("Французький поцілунок", "Рибка на ім'я Ванда", "Чаплін").
1949 – перверзійне вбивство письменника Ярослава Галана.
1956 – в Угорщину для придушення революції введено радянські війська
1960 – на стартовому майданчику космодрому Байконур за півгодини до першого пуску вибухнула ракета Р-16 конструктора Михайла Янгеля. За різними даними, внаслідок аварії загинули від 74 до 126 осіб, це найбільша катастрофа в історії ракетної техніки.
1963 – на космодромі Байконур вибухнула ракета МБР Р-9А конструктора Корольова. Загинуло 8 людей. Вибух ракети в цей день став другим за три роки, після чого 24 жовтня вважають чорним днем космонавтики.
1985 – народився Уейн Руні, англійський футболіст, нападник збірної Англії.
1990 – законом УРСР «Про зміни і доповнення до Конституції (Основного Закону)» скасована ст. 6 про керівну роль Комуністичної партії.
1991 – Верховна Рада проголосила без'ядерний статус України.
1993 – у соборі Святої Софії в Києві здійснено інтронізацію Володимира Романюка, обраного Патріархом Київським і всієї Руси-України.
1999 – у Рогатині відкрито пам'ятник землячці Роксолані, коханій дружині османського султана Сулеймана I Пишного.
2000 – у берлінському Єгипетському музеї виявлено єдиний у світі автограф Клеопатри.2005 – у Києві Фонд держмайна провів повторний аукціон з продажу «Криворіжсталі»: новим власником заводу стала компанія «Міттал Стіл».
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять мученика Арета і тих, що постраждали разом з ним.
У народі день супроводжувався віруваннями та прикметами:
Захист від хвороб і лиха. Цього дня молилися святому Ареті, просячи захисту від хвороб, особливо епідемій, а також від ворогів і злих сил. Вважалося, що молитва святому приносить благополуччя і здоров'я.
Очищення дому. В народі вірили, що цей день сприятливий для очищення будинку від негативної енергії. Люди проводили прибирання, палили трави та свічки, щоб захистити оселю від негараздів.
Важливі рішення. На Арету вважалося вдалим часом для прийняття важливих рішень або початку нових справ. Якщо людина починала щось нове, то це мало принести успіх і процвітання.
Не позичати грошей. За повір'ями, у цей день не рекомендувалося позичати гроші чи речі, бо це могло принести невдачу та матеріальні втрати.
Шлюб та сім’я. Вірили, що весілля, укладене цього дня, принесе подружжю довге та щасливе життя. Вагітні жінки молилися святому Ареті, просячи легких пологів і здоров'я для дитини.
За Юліанським календарем, 24 жовтня православна церква вшановує пам’ять святого Пилипа — апостола від сімдесяти. Святий Пилип вважався заступником у багатьох життєвих сферах, тому день його пам’яті супроводжувався ритуалами та прикметами:
Допомога в справах. Святий Пилип вважався покровителем тих, хто шукає допомоги в починанні нових справ. Вірили, що молитви до нього допомагають у вирішенні складних життєвих ситуацій та надають сили для подолання труднощів.
Заборона на важку роботу. Цього дня намагалися не виконувати важких фізичних робіт, особливо в полі чи на будівництві, вважаючи, що це може накликати нещастя або хворобу.
Зцілення від недуг. Люди вірили, що молитва до святого Пилипа допомагає вилікуватися від хвороб, особливо тих, які тривалий час не піддавалися лікуванню. У цей день часто зверталися з проханням про здоров'я як своє, так і близьких.
Успіх у навчанні. Вважалося, що на свято Пилипа можна попросити допомоги в навчанні, особливо для дітей і молоді. Молилися за мудрість, легке засвоєння знань і успіхи в навчальних справах.
Обережність у фінансових справах. Існувало повір’я, що будь-які фінансові операції, позики або розрахунки можуть призвести до збитків чи невдач. Тому люди намагалися уникати грошових справ і не брали участі в торгівлі.
Зміцнення сімейних зв'язків. Вірили, що святий Пилип допомагає зміцнити шлюб і родину. У цей день молилися за мир у родині, просячи захисту від сварок і конфліктів.
за Новоюліанським календарем: Акакій, Іван, Іраклій, Лаврентій, Микола, Олексій, Опанас, Петро, Ян.
за Юліанським календарем: Анатолій, Антон, Вікторія, Зінаїда, Іларіон, Ісаак, Йосип, Лев, Макар, Мойсей, Олександр, Пилип, Феофан, Філарет.