
Професійне свято пасічників – День пасічника – в Україні почали відзначати з 1997 року.
Підраховано, що кожна сьома тонна світового меду – українська. На пасіках країни працює близько п'яти мільйонів бджолиних сімей.
* * *
19 серпня святкують Всесвітній день гуманітарної допомоги. Він покликаний нагадати про людей, які живуть у злиднях, і про необхідність забезпечити, щоб вони отримували допомогу, на яку заслуговують.
Крім того, цього дня світова спільнота згадує людей, які втратили своє життя, рятуючи інших, щоб віддати їм належне. Один із них - співробітник Організації об'єднаних націй Сержіу Вієйра ді Меллу, який загинув внаслідок вибуху готелю в Багдаді. Це сталося 19 серпня 2003 року — і на честь цієї сумної події обрано дату Всесвітнього дня гуманітарної допомоги.
Цього року ООН та її партнерські організації закликають проявити солідарність та надати підтримку 130 мільйонам людей, які потребують гуманітарної допомоги. День проходить під гаслом «Єдине людство» і покликаний привернути увагу широкого загалу до підсумків Всесвітнього саміту з гуманітарних питань, що відбувся у Стамбулі, учасники якого пообіцяли допомогти людям, які переживають кризу, та забезпечити безпечні та ефективні способи надання гуманітарної допомоги.
* * *
Усі фотографи (і любителі, і професіонали) та поціновувачі цього мистецтва щороку 19 серпня відзначають Всесвітній день фотографії. А засновано його було в 2009 році з ініціативи австралійського фотографа на ім'я Корське Ара.
Дата свята була обрана у зв'язку з тим, що цього дня у 1939 році широкому загалу було представлено метод отримання відбитка фото – дагеротипу, прототипу фотографії. Цей винахід належить Луї Жаку Манде Дагера, у якого патент на таку перспективну інновацію викупив уряд Франції, він і проголосив його винахід «подарунком світу». Адже винахід Дагера став першим кроком на шляху до фотографії як загальнодоступної технології.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять мученика Андрія Стратилата.
За Юліанським календарем, 19 серпня віряни вшановують Преображення Господнє — описане в Євангеліях таємниче явище Божественної величі та слави Христа на горі Фавор (знаходиться в Ізраїлі). Свято належить до дванадцяти найважливіших подій у житті Христа та Богородиці.
Раніше наприкінці серпня слов’яни відзначали свято врожаю, яке перетворилося на Яблучний Спас.
1956 - американець Гейл Борден запатентував спосіб отримання молока, що згущує.
1983 – народилася Габріель «Коко» Шанель, французький кутюр'є, законодавець моди у світовому та тимчасовому масштабі.
1914 – створено керівний орган Українських Січових Стрільців – Українську бойову управу.
1945 – народився Ієн Гіллан, британський рок-співак, вокаліст рок-гурту «Deep Purple».
1960 – перший в історії політ у космос живих істот із поверненням на Землю: «Супутник 5» із собаками Білка та Стрілка на борту благополучно повернувся на Землю.
1967 – «Пінк Флойд» вперше потрапили до англійського хіт-параду найкращих альбомів зі своєю дебютною платівкою «Piper at the Gates of Dawn».
1969 – народився Меттью Пері, американський актор, зірка серіалу «Друзі». До речі, роль Ніка Озеранського з «Дев'яти ярдів» писалася спеціально для нього.
1991 – спроба державного перевороту (ГКЧП), спрямованого збереження СРСР. Не вийшло...
1992 – у Києві розпочав роботу І Всесвітній форум українців.
2004 – компанія Google розпочала продаж своїх акцій на фондовому ринку.
2016 – у Харкові відкрито 30-ту станцію харківського метрополітену – «Перемога». Станція розташована на Олексіївській лінії метро.
за Новоюліанським календарем: Андрій, Микола, Тимофій.
за Юліанським календарем: Лев, Людвіг, Спас, Феоктист.