21 червня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня

21 червня 2015 року вся світова спільнота любителів та професіоналів йоги відзначила I Міжнародний день йоги.

йога

День йоги затверджено Генеральною Асамблеєю ООН у 2014 році. Свято було запропоновано Індією та схвалено рекордною кількістю держав-членів: документ підтримали 175 делегацій.

Йога – це давня фізична, психічна та духовна практика, що виникла в Індії. Слово "йога" походить від санскриту і означає "з'єднання" або "зв'язок", символізуючи з'єднання тіла та свідомості. Сьогодні існує кілька різних напрямків йоги, які практикуються по всьому світу та їхня популярність продовжує зростати.

Тема 2024 року: Йога для себе та суспільства. Цього року ми вже вдесяте відзначаємо Міжнародний день йоги. Йога є трансформуючою практикою, спрямованої на гармонізацію розуму і тіла, баланс між думкою та дією, єдність стримування та прояви. Йога поєднує тіло, розум, дух і душу, пропонуючи цілісний підхід до здоров'я та благополуччя. Здатність йоги трансформувати – ось що ми відзначаємо цього дня.

* * *

21 червня відзначають День працівника служби контролю за регульованими цінами в Україні. У цей день прийнято Закон України «Про ціни і ціноутворення». Ним визначаються основні засади цінової політики і регулюються відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін.

* * *

А ще 21 червня відзначають День скейтбордингу. У всьому світі у цей день усі скейтери виходять на вулиці для святкування та катання.

Свято скейтбордингу вигадали на Західному узбережжі США в 2004 році. Місцеві скейтбордисти переправляли заборонні знаки "No Skateboarding!" на "Go Skateboarding!" і бралися гриндити прямо поверх скейт-стоперів. У тому ж році Міжнародна асоціація скейт компаній (яка ніколи не збирається у повному складі, щоб не піти у багатомісячний алкомош) підтримала каліфорнійських хуліганів і достукалася до американського Конгресу – у бібліотеці Вашингтона зберігається документ, який офіційно оголошує 21 червня Міжнародним днем скейтборду.

Православні свята та прикмети дня

За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять пам'ять мученика Юліана Тарсійського, єпископа Терентія Іконійського і мученика Арчила.

У цей час зацвітає липа. Наші пращури починали збирати липовий цвіт 21 червня, висушували його та зберігали в домашніх аптечках. Липовий чай сьогодні особливо цінується за свої корисні властивості, тому рекомендується випити його саме сьогодні. У цю дату пасічники також збирали липовий мед.

Що не можна робити:

  • сваритися з рідними, тому що сварка затягнеться надовго;
  • запізнюватися на побачення – втратите своє щастя;
  • виносити сміття і мити підлогу.

За Юліанським календарем, 21 червня віряни вшановують пам’ять великомученика Феодора Стратилата, Гераклійського.

Цей святий у православ'ї вважається покровителем солдатів. Близькі та друзі військових цього дня можуть прочитати молитви за воїнів України, а дружини - помолитися Богородиці за чоловіка-захисника.

На Феодора за старих часів спостерігали за росою. Якщо вранці було росисто, це віщувало врожай льону та конопель. Цього дня вмивалися росою, щоб продовжити молодість.

Також цього дня прокидалися на світанку та загадували бажання.

Що не можна робити:

  • сваритися та вживати алкоголь.
  • позичати гроші, оскільки іх вам можуть не повернути.

Також цього дня

1893 року відвідувачі Всесвітньої виставки в Чикаго вперше в історії прокотилися на оглядовому колесі.

1905 – народився Жан-Поль Сартр, французький філософ, письменник, драматург та есеїст.

1913 – вперше жінка зробила стрибок із парашутом із аероплану. Вісімнадцятирічна американка Джорджія Бродвік на прізвисько Крихітка, використовуючи п'ятикілограмовий шовковий парашут, стрибнула з висоти 305 метрів з літака, який пілотував Глен Мартін, і благополучно приземлилася на полі аеродрому Гріффіт-Філд (Лос-Анджелес, Каліфорнія).

1948 – фірма грамзапису «Columbia Records» випустила довгограючі платівки, кожній стороні яких можна було записати 23 хвилини музики. У музичній індустрії відбулася справжня революція: на зміну колишнім важким і тендітним дискам з однією пісенькою на боці прийшли вінілові альбоми.

1948 – на Манчестерській малій експериментальній машині («Baby»), першому комп'ютері з фон-нейманівською архітектурою пам'яті, вперше запущено комп'ютерну програму.

1970 – лідер англійської рок-групи The Who Піт Таунсенд затриманий в аеропорту Мемфіса поліцією та агентами ФБР за підозрою в тероризмі. Коментуючи успіх рок-опери «Томмі», Піт вжив англійське сленгове вираження «скинути бомбу», що означає «добитися успіху». Служба безпеки почула лише слово «бомба» та заарештувала музиканта.

1971 – під час розкопок кургану скіфського періоду Товста Могила український археолог Борис Мозолевський виявив знамениту скіфську пектораль – нагрудну прикрасу скіфського царя IV століття до н. е. Наразі вона зберігається у Музеї історичних коштовностей України у Києві та належить до Історичного фонду дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння України.

1973 – народилася Джульєтт Льюїс, американська актриса («Мис страху», «Природжені вбивці», «Від заходу сонця до світанку»).

1975 – на екрани Сполучених Штатів вийшов фільм Стівена Спілберга «Щелепи».

1978 – прем'єра в Лондоні мюзиклу «Евіта», написаного Ендрю Ллойд Веббером та Тімом Райсом.

1988 – на екрани виходить фільм "Хто підставив кролика Роджера".

2004 – перший у світі приватний керований космічний корабель SpaceShipOne вперше вийшов у космос.

Іменини відзначають

за Новоюліанським календарем: Георгій, Іван, Ілона, Макар, Олександр, Олена, Ян.

за Юліанським календарем: Василь, Єфрем, Костянтин, Макар, Павло, Федір.

Следите за последними новостями Редпост в Google Новости
Материалы по теме