
Свято з’явилося лише у 2020 році з ініціативи Міністерства фінансів України.
Казначейство розпоряждається видатками державного бюджету та стежить за надходженням податків, зборів і мита, доходів від державних позик.
Прообразом казначейства в Україні вважають князівську скарбницю Ярослава Мудрого та його спадкоємців. Особиста скарбниця князя також була державною, за її рахунок утримували княжий двір, споряджали військо та флот, будували дороги, мости та будівлі. У Запорізькій Січі також існувала скарбниця, сформована за образом скарбниці Литовського князівства.
* * *
* * *
У 2024 році Лазарєва субота випадає на 27 квітня. Цього дня християни згадують чудо воскресіння Ісусом Христом праведного Лазаря, яке здійснено на посвідчення майбутнього воскресіння всіх померлих.
У Вербну суботу (воскресіння Лазаря) ламають верби]. Увечері починається їхнє благословення та освячення святою водою. Щоб поліпшити матеріальне становище сім'ї, треба прочитати Отче наш, тримаючи в руках вербові гілочки.
Традиційно на Лазарєву суботу пекли пісні гречані млинці, варили каші, які заправляли олією, запікали картоплю.
Сни в ніч проти 27 квітня вважаються віщими. Крім того, у сновидінні можна побачити вихід із складної ситуації. Для цього перед тим, як заснути, подумки озвучте своє запитання та налаштуйтеся на фіксацію відповіді.
Вважається, що всі зроблені сьогодні покупки прослужать довго.
У 1520 народився Сулейман I турецький правитель, 10-й султан Османської імперії. Сулейман вважається найбільшим султаном з Османської династії, адже саме за його правління Оттоманська Порта досягла апогею свого розвитку – найбільшого територіального розширення та військово-політичної могутності. У Європі Сулеймана найчастіше називають Сулейманом Чудовим, тоді як у мусульманському світі – Сулейманом Кануні. В Україні відомий насамперед як чоловік Роксолани.
1521 - на Філіппінах аборигени вбили португальського мореплавця Фернана Магеллана, першого мореплавця, під командуванням якого було здійснено навколосвітній вояж.
1667 – вже давно осліплий англійський поет Джон Мільтон продав за 10 фунтів права на написану ним цього року і поему «Втрачений рай», яка стала кращою в його творчості.
1791 – народився Семюел Фінлі Бриз Морзе, американський художник та винахідник, 1-й президент Національної академії малюнка. Всім відомі його телеграфний апарат та абетка-код. А ось Морзе-художника знають мало хто. Одна з його картин – «Галерея Лувру», де зображено 38 шедеврів цього музею, сам Морзе та його друг – письменник Фенімор Купер із сім'єю.
1822 – народився Уліс Сімпсон Грант, американський генерал, головнокомандувач армією Півночі у роки Громадянської війни у США та 18-й президент США (1869-77). Коротше, той, що на 50-доларовій купюрі.
1900 – народився Уолтер Ланц, американський мультиплікатор, завдяки якому у 1940 році з'явився на світ один із найпопулярніших мультиплікаційних героїв дятел Вуді Вудпеккер.
1938 – за звинуваченням у шпигунстві у Москві заарештували професора Льва Ландау, провідного радянського фізика-теоретика.
1965 – у США було запатентовано одноразові підгузки під торговою маркою «Памперс».
1995 – Верховна Рада затвердила першу державну нагороду України – орден Богдана Хмельницького.
1995 – засновано Державне казначейство України.
2005 – свій перший політ здійснив авіалайнер Airbus A380
2007 – у Таллінні демонтовано пам'ятник «Бронзовий солдат»
2012 – у центрі Дніпропетровська відбулася серія терористичних актів. За офіційними даними, внаслідок 4 вибухів постраждали 27 людей.
за Новоюліанським календарем: Анастасія, Георгій, Єгор, Іван, Іларіон, Марія, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Степан, Ян.
за Юліанським календарем: Антон, Валентин, Євстафій (Остап), Іван, Мартин, Олександр.