
Свято започатковано у 1967 році з ініціативи Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) з метою підкреслити важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального образу дитини, пропагувати любов до читання та привернути увагу до дитячих книг.
* * *
2 квітня в Україні відзначається День кінолога - професійне свято тих, хто працює з тваринами. Дату закріпили на честь заснування кінологічної служби, яка з’явилася у 1994 році.
Слово «кінолог» походить від грецького «кінос», що у перекладі означає собака, і «логос» — наука. Кінологи навчають собак різним навичкам — від виконання простих команд до пошуку наркотичних речовин, зброї та контрабанди. Крім того, кінологи навчають спеціальних собак-поводирів, які супроводжують незрячих людей та допомагають їм оминати перешкоди у міському середовищі.
До фахівців з дресури звертаються не лише військові чи поліція, а й цивільні. При цьому професії кінолога поки що не навчають в українських вишах. Цікаво, що собака не може працювати з різними кінологами, тому «господар» у неї лише один.
* * *
Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму встановлено Генеральною Асамблеєю ООН 18 грудня 2007 року. Зазначається, починаючи з 2008 року, щорічно 2 квітня.
Мета цієї дати – підкреслити необхідність допомагати людям, які страждають на невиліковне захворювання, і підвищувати рівень їхнього життя.
Адже чисельність дітей, які страждають на аутизм, висока в усіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їхніх сімей, громад та громад.
* * *
Щороку 2 квітня в Україні відзначають День кінолога – професійне свято фахівців, які займаються дресируванням собак, навчаючи їх виконанню команд, пошуку наркотичних речовин, зброї та контрабанди, а також підготовкою собак-поводирів для незрячих людей. Кінологія, як наука про собак, бере свій початок від грецьких слів «кінос» (собака) та «логос» (наука). Послугами кінологів користуються не лише силові структури, а й цивільні особи, проте в українських вишах ця професія поки що не викладається. Особливістю є те, що собака працює лише з одним наставником, адже зміна кінолога для нього – складний процес.
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять преподобного Тита Чудотворця.
Цього дня віряни намагаються робити якомога більше добрих справ, адже вважається, що вони повернуться до людини сторицею. Однак, важливо ними не хвалитися, інакше все буде марно.
Що не можна робити:
За Юліанським календарем, 2 квітня православна церква вшановує пам’ять преподобних Іоанна, Сергія, Патрикія та інших.
У народі в цей день з особливим почтом ставились до колодязьної води. Також вмивалися ключовою водою, оббризкували нею будинок і худобу.
Що не можна робити:
У 47 році до н. е. Юлій Цезар розбив при Зелі понтійського царя Фарнака, прокоментувавши перемогу так: "Прийшов, побачив, переміг".
1792 – встановлення монетних номіналів грошової системи США (10-, 5- та 2,5-доларових золотих орлів, а також срібного долара, півдолара, 25-, 10- та 5-центових монет).
1805 – народився Ганс Християн Андерсен, датський письменник, поет та казкар.
1834 – народився Фредерік Огюст Бартольді, французький скульптор, автор статуї Свободи.
1840 – народився Еміль Золя, французький письменник.
1912 – лайнер "Титанік" виходить у море для проведення ходових випробувань. Вони відбуваються успішно.
1958 – Ейзенхауер представив законопроект про заснування NASA.
1966 – супутник «Місяць-10» став першим у світі космічним апаратом, що облетів Місяць.
1977 – народився Майкл Фассбендер, ірландський актор німецького походження («Безславні ублюдки», «Сором», «Люди Ікс: Перший клас», «Прометей»).
1978 – на американському телеканалі CBS розпочався показ серіалу "Даллас". Передбачалося створити міні-серіал, який мав йти протягом 5 тижнів, але рейтинг історії сім'ї Юінгів виявився настільки високим, що показ тривав 13 років.
2004 – у Брюсселі сім країн Східної Європи: Болгарія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія та Естонія приєдналися до НАТО.
2007 – Президент України Віктор Ющенко підписав указ "Про розпуск Верховної Ради України" на підставі статті 90 Конституції України.
2014 – Вищий суд Австралії офіційно визнав можливість людям визначати свою стать як невизначену.
за Новоюліанським календарем: Анатолія, Василь, Віктор, Євфимія, Іван, Клавдія, Матрона, Микита, Олександра,Параска, Патрикій, Світлана, Севастьян, Сергій, Феодосія, Юліанія.
за Юліанським календарем: Георгій, Григорій, Юхим, Уляна.