
Ця дата знаменує річницю першої демонстрації Теодором Майманом роботи лазерного променя 16 травня 1960 року.
Нове свято покликане пропагувати роль світла та світлових технологій у сучасній науці, стимулювати розвиток освіти, наук, заснованих на світлових технологіях, а також впроваджувати у життя громадян усього світу результати такої наукової діяльності.
* * *
День біографів відзначається у річницю першої зустрічі Семюела Джонсона з його майбутнім біографом Джеймсом Босуеллом.
Зустріч відбулася в одному з книгарень Лондона в 1763 році, а результатом відносин, що встановилися між ними, стало опубліковане в 1791 році двотомне «Життя Семюела Джонсона».
* * *
Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 травня Міжнародним днем мирного співіснування, наголосивши, що його проведення є способом регулярної мобілізації зусиль міжнародного співтовариства на заохочення миру, терпимості, єднання, взаєморозуміння та солідарності, а також висловлення його прихильності до спільноти без збереження і збереження відмови від відмінностей та різноманіття, з метою досягнення сталого світу, солідарності та гармонії у всьому світі.
У народі цей день називали «Мавра Розсадниця», оскільки висаджували паростки капусти у відкритий ґрунт.
Наші пращури вважали, що особливу силу цього дня має молода кропива, тому з неї готували зелений борщ і навіть били один одного, щоб «позбавити хвороб».
Не рекомендують втручатися в чужі справи, бо зіб’єтеся із власного шляху.
Подорожі найкраще перенести на інший день.
Ще в 19-му столітті в Харкові почалася боротьба з незаконно встановленими МАФами: 16 травня 1816 року на засіданні міської думи «в присутності новопризначеного губернатора Муратова дума ухвалила очистити всі міські площі від куренів, збудованих без дозволу начальства і поза планом, оскільки місто і загрожують пожежними лихами…» Ярмарочні балагани виносять на Захарківську площу, знищують «міняльні столики», а балагани для торговців «червоним» товаром вирішують будувати на майданах на розсуд губернатора.
1881 – у Німеччині відкрито пасажирський рух на першому у світі трамваї.
1920 - Жанна д'Арк, народна героїня Франції, була канонізована Ватиканом.
1929 – вперше відбулася церемонія вручення нагород Американської академії кіномистецтв. Призи, що вручаються, стали називатися «Оскарами» тільки з 1931 р., а тоді приз за кращу жіночу роль отримала Джанет Гейнор, за чоловічу – Еміль Яннінгс, а «Крила» режисера Вільяма Веллмана стали фільмом-переможцем. У цьому німому фільмі розповідалося про закоханих в одну жінку (її грала Клара Боу) двох американських льотчиків під час Першої світової війни.
1953 – народився Пірс Броснан, англо-американський актор, передостанній Джеймс Бонд.
1970 - збірна Англії з футболу, яка записала пісню "Back Home" у своєму виконанні, на три тижні очолила британський хіт-парад. На мексиканських полях їм супроводжував менший успіх і англійці повернулися додому, втративши чемпіонське звання.
1985 – початок антиалкогольної кампанії у СРСР. 16 травня 1985 року вийшов Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про посилення боротьби з пияцтвом», що стало початком антиалкогольної кампанії в СРСР, метою якої була боротьба з пияцтвом, зміцнення громадського порядку та трудової дисципліни.
1986 – народилася Меган Фокс, американська актриса.
2004 – І місце на 49-му міжнародному музичному конкурсі "Євробачення" посіла українська співачка Руслана.
2008 – Україна стала 152-м членом Світової організації торгівлі.
Микола, Павло, Петро, Тимофій, Уляна, Феодосій.