
Харків вдячний їм за їхню роботу протягом війни. Навіть під обстріами працівники галузі невтомно дбали, щоб у наших оселях завжди була вода, газ, тепло та світло, а вулиці міста були чисті.
* * *
19 березня у світі відзначається День клієнта, а також починається Міжнародний тиждень ввічливості на дорозі.
В православному календарі сьогодні Вселенська батьківська субота, а також пам'ять 42-х мучеників із міста Амморея, зокрема, Костянтина та його матері Олени.
В народі цей день колись називали Костянтин, Костянтинів день. Наші предки з особливою повагою ставилися до води. Вони освячували колодязі та ходили в лазні.
721 року до н. е. вперше було описано сонячне затемнення, побачене з Вавилону.
1494 – у Венеції складено хартію про охорону авторських прав – вперше у світі було прийнято закон про охорону авторських прав на винаходи.
1813 – народився Давид Лівінгстон, шотландський місіонер, видатний дослідник Африки, першовідкривач озера Вікторія.
1831 – відбулося перше пограбування банку США. Англійський іммігрант Едвард Сміт викрав із City Bank of New York 245 000 доларів – гігантську на ті часи суму. Незабаром злочинця вдалося схопити (він отримав п'ять років ув'язнення у Сінг-Сінгу) і повернути більшу частину викраденого.
1859 - у Парижі проходить прем'єра опери Шарля Гуно "Фауст".
1895 – народився Максим Рильський, український поет, класик української поезії ХХ століття.
1917 – у Києві пройшла 100-тисячна демонстрація під гаслами: «Автономію Україні», «Вільна Україна у вільній Росії», «Хай живе вільна Україна з гетьманом на чолі». Під час першого українського свята Свободи демонстранти так захопились, що навіть роззброїли поліцію.
1918 – у США прийнято Акт про Стандартний Час і затверджено поділ на часові пояси.
1927 – у штаті Вашингтон м'ясник виявив у шлунку курча шість самородків золота.
1930 – народилася Ліна Костенко, українська поетеса («Маруся Чурай», «Горохове плем'я», «Записки українського найминулого»).
1933 – народився Філіп Рот, американський письменник, автор понад 25 романів («Випадок Портного», «Змова проти Америки»).
1936 – народилася Урсула Андресс, швейцарська кіноактриса, секс-символ 60-х у Франції та найкраща з дівчат Джеймса Бонда («Доктор Ноу»).
1947 – народилася Гленн Клоуз, американська актриса («Небезпечні зв'язки», «Будинок духів», «Гамлет», «Лев узимку» та фатальна лиходійка Круелла де Вілль із «101-102 далматинців»).
1950 – приймається Стокгольмське звернення заборону атомної зброї, у якому вперше вживається фраза «люди доброї волі».
1953 – вперше на ТБ показана церемонія вручення премії «Оскар».
1955 – під час розкопок у Масаді (Ізраїль) виявлено останки палацу царя Ірода.
1955 – народився Брюс Вілліс, голлівудський актор, продюсер, сценарист та композитор. А за сумісництвом рятівник планети від усякої нечисті як на землі («Міцний горішок») і в космосі («П'ятий елемент», «Армагеддон»), так і в часі («Дванадцять мавп»).
1958 – у Страсбурзі відкрилося перше засідання Європарламенту.
1964 - керівництво фірми IBM прийняло рішення про розробку та запуск у виробництво сімейства ЕОМ System/360. Цей революційний крок на багато років визначив розвиток ЕОМ. Досі кожна машина випускалася з власним унікальним програмним забезпеченням, тепер програми, написані для однієї з машин, могли виконуватися і на інших.
1972 – народився Сергій «Фома» Фоменко, український музикант, фронтмен та лід-вокаліст гурту «Мандри»
1994 – у Японії приготовлено омлет із 160 тисяч яєць площею 128.5 квадратних метра.
2004 – два різних учасники нідерландської Вікіпедії одночасно створили статті Lijst van criminelen і Lijst van misdadigers. Обидві статті були списком злочинців (crimineel та misdadiger – синоніми). Після цього було сформульовано Закон Мерфі – Елліви.
2011 – початок інтервенції країн НАТО у Лівії. Закінчилося все громадянською війною та руйнуванням Лівійської держави.
Аркадій, Олена, Костянтин, Максим, Федір.