
Саме 4 листопада 1861 року, ще за часів Австро-Угорської імперії, на територію сучасної України – до Львова – прибув перший потяг, який мав назву «Ярослав». У нинішньому розумінні "Ярослав" був поїздом міжнародного сполучення. Він з'єднував Відень, Краків, Перемишль та Львів. Цей день вважається початком історії залізниць в Україні та став Днем залізничника України. Наразі Українські залізниці – «Укрзалізниця» – це 6 залізниць (Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна, Придніпровська), які об'єднують усі області України.
Православний світ сьогодні відзначає одне з найбільш шанованих церковних свят – Казанської ікони Божої Матері.
Казанську вважали жіночим святом, бо всі жінки традиційно шукали у Богородиці заступництва. Особливо це стосувалося незаміжніх дівчат, які прагнули знайти сім'ю саме цього дня. У народі цей день намагалися весілля зіграти, бо вважалося: «Хто з Казанською одружується, щасливий буде».
Ще існувало повір'я: коли юна дівчина думала, що обличчям не вийшла, тому й не люба, намагалася вона на Казанську раніше встати і вирушити в гай. Там вона шукала березовий лист, що на дереві висів низько і в іній був обернутий. У такий лист (ніби у срібне дзеркальце) якщо глянути, то вся непоказність з лиця спаде.
Як завжди, у православне свято потрібно утриматися від робіт по дому: не варто мити підлогу, прати, гладити і навіть шити. А ще існує повір'я: чим багатшим і різноманітнішим обід на Казанську — тим ситнішим виявиться весь наступний рік.
1493 року експедиція Христофора Колумба відкрила острів Гваделупа.
1708 – гетьман Іван Мазепа оголосив Петру I про свій перехід на сторону Шведської імперії та почав маневр на з'єднання з військами Карла XII.
1879 – Джейдс Рітті патентує перший касовий апарат, щоб покінчити з крадіжкою барменів у своєму салуні в містечку Дейтон (штат Огайо).
1890 – у Лондоні була пущена перша у світі підземна залізниця (електрична) дорога. Тоді ж вона набула найменування – сабвей, яке і сьогодні використовують як синонім метро. Першим пасажиром, який відкрив рух лондонського сабвею, став принц Уельський, згодом король Великої Британії Едуард Сьомий.
1922 – англієць Говард Картер виявив гробницю фараона Тутанхамона у Єгипті. Розкопки тривали два роки. Але й досі гробниця дає археологам сюрпризи.
1937 – у харківському театрі музкомедії відбулася прем'єра оригінальної української версії героїко-романтичної оперети Весілля в Малинівці. Російськомовний варіант був екранізований в 1967 році, фільм посів 2-е місце в прокаті - 74,6 млн глядачів.
1946 – у Парижі утворено ЮНЕСКО – Організацію Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури.
1950 – у Римі держави-члени Ради Європи підписали Конвенцію про захист прав людини та основних свобод.
1969 – народився Меттью Макконахі, американський актор («Справжній детектив», «Інтерстеллар», «Даласький клуб покупців»).
1991 – Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Національну гвардію України». Підрозділ, заснований на базі Внутрішніх військ УРСР, був розпущений Законом України "Про розформування Національної гвардії України" від 11 січня 2000 року №1363-XIV. У березні 2014 року, після подій у Криму, ухвалено рішення відродити Національну гвардію України. 13 березня 2014 року Верховна рада України затвердила закон № 4393 та фінансування Національної гвардії. Базою для відновлення Національної гвардії стали внутрішні війська МВС України.
Антон, Василь, Володимир, Ганна, Герман, Глікерія (Лукер'я), Григорій, Денис, Єлизавета, Іван, Іраклій, Костянтин, Максиміліан, Міна, Микола, Олександр, Павло, Серафим, Федір.